Marts-April  udstilling 2024.


               Kunstner:                                                                                Kunstart:            Tlf:

1. Anette Spanggaard, Aalestrup.                                         Kageopsatser af gl. tall. 23702857


2. Birgit Mark, Nibe.                                                              Malerier, Ler, decoupage. 20954047

                 

3. Lone Vammen Larsen, Støvring.                          Malerier, grydelapper, smykker. 41670139


4. Lone Vammen Larsen, Støvring.                          Malerier, grydelapper, smykker. 41670139

     

5. Ferskellige kunstnere.                                                                                 Malerier.  61322595


6. Ferskellige kunstnere.                                                                                 Malerier.  61322595


7. Mona og Jens Helsing, Aalestrup.                                         Malerier og Keramik. 30254972


8. Lone Vammen + Anette Spanggaard         


9. Sonja Feldt Pedersen, Gedsted.                                                                 Malerier. 50159057


10. Eva Dahlsen, Aars.                                                     Kort og Malerier m/ alc-ink. 51968835


11. Mona og Jens Helsing, Aalestrup.                                       Malerier og Keramik. 30254972

               

11A. Poul Spanggaard, Aalestrup. (K)                                                            Malerier. 61322595


12. Birgitte Bundgaard, Suldrup.                                                                    Keramik. 29407201


12A. Alice Karup Kops, Lystrup. Ny                                                               Malerier. 20123013


13. Alice Karup Kops, Lystrup.    Ny                                                              Malerier. 20123013                                          

14. Kirsten Larsen, Aalestrup.                                                                        Keramik. 30275467


15. Kirsten Larsen, Aalestrup.                                                                        Keramik. 30275467


16. Hanna og Orla Pedersen, Aars.                                             Malerier, Stenkunst. 40276719


17. Birgitte Bundgaard, Suldrup.                                                                    Keramik. 29407201


18. Lina Poulsen, Aalestrup. Ny                                                                      Malerier. 61615571


19. Bente M. Korsgaard, Aars. Ny                                                                   Malerier. 24474451


20. Grethe Larsen, Farsø.                                              Glaskunst og Kort, smykker. 22741374


21. Mads Dalsgaard, Aars.                 Børstenbinder, håndtrukne børster og koste. 40512728


22. Eva Jensen, Farsø.                                                 Malerier, Strik, Keramik, Kort. 51763309

                                

22A. Eva Jensen, Farsø.                                               Malerier, Strik, Keramik, Kort. 51763309


23 -27. Poul Spanggaard, Aalestrup.                                                             Malerier.  61322595


28. Arbejdene værksted.


29. Forskellige kunstnere udstiller ( vindues udstilling )


30. Arbejdene værksted.


31. Arbejdene værksted.


32. Carpe Diem - Grib Dagen.   Støtter kræftramte og udsatte børn.